понеділок, 18 квітня 2022 р.

                                       ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ 2022

                                                   ВІВТОРОК

Техніка "Фортеця захисту"🏰
З дитинства ми знаємо, що 🏰фортеця – це місце, яке символізує міцність, захист, оборону, незламний дух. Вікіпедія наводить наступне визначення: "Фортеця — укріплена фортифікаційна споруда з міцними капітальними спорудами, постійним гарнізоном, великим запасом провіанту та озброєння". Всі ми пам'ятаємо, що оборону у фортеці, можна вести дні, місяці, і навіть, роки. Тому метафора "фортеці" сьогодні є потужним інструментом для пошуку ресурсу та захисту від травмуючих подій.
🎯Мета: зняття психоемоційного напруження та зниження рівня тривоги, пошук та відновлення ресурсного стану.
🙋‍♂️Вікові обмеження: 6+ років.
🪄Обладнання: папір А4 (індивідуальна робота), А1 (ватман) (для групової роботи), фарби, олівці, пензлики, глина, пластилін, картон, ножиці, клей тощо.
🎲Форма роботи: індивідуальна / групова.
❗Рекомендації: техніку варто застосовувати після стабілізації клієнта та задоволення базових потреб людини (вода, їжа, фізичне здоров’я тощо).
📢Інструкція: Створімо "Фортецю захисту..." (при індивідуальній роботі це може бути "власна фортеця захисту", "фортеця захисту моєї сім'ї/родини"; при груповій – "фортеця захисту України" тощо), яка буде захищати тебе/рідних/Україну. Це те місце, де ти відчуватимеш захист, почерпнеш сили та енергії, зможеш зберігати для тебе/України цінні речі.
🎢Хід вправи (можливо декілька варіантів):
1. Індивідуальна робота: Дитині надаються перелічені вище матеріали (можуть доповнюватися при можливості) та пропонується створити власну "Фортецю захисту" з представлених матеріалів (намалювати, виліпити, склеїти і тд).
2. Групова робота: Дітям надаються перелічені вище матеріали (можуть доповнюватися при можливості) та пропонується створити спільну "Фортецю захисту... (України)" з представлених матеріалів (намалювати, виліпити, склеїти і тд).
3. "Фортецю" можна, не лише намалювати, виліпити, а й побудувати (дорослі, пригадайте своє дитинство і ваші "хатинки", "замки", які будували з стільців, подушок, пледів тощо). Реалізація інструкції у формі гри: дитині/дітям пропонується з підручник матеріалів (картонні коробки, стільці, столи, пледи і тд) створити "Фортецю".
❓Запитання для рефлексивного аналізу:
◾Які емоції та почуття супроводжували процес створення "фортеці"?
◾З якого матеріалу побудована "фортеця"?
◾Наскільки "фортеця" має міцні стіни? Якщо недостатньо – Хто може допомогти їх зробити міцнішими? / Як можна їх укріпити?
◾Кого (або що) "фортеця" захищає?
◾Які ресурси/речі роблять сильнішими "жителів фортеці"?
◾Хто обороняє фортецю від ворогів?
◾Що ти візьмеш з собою у "фортецю"?


Немає коментарів:

Дописати коментар