Я - класний керівник



Шевченківські дні







Ми намагаємось бути вдячними ЗСУ: 
за можливість сісти за парти та бути в безпеці.











Гості продовжували відвідувати нас. 
Тепер до нас завітав ТАЄМНИЙ САНТА!






До класу завітав Святий Миколай. Це було несподівано!





На канікулах ми ходили до театру на виставу "Всі миші люблять сир"
Там грають учні з нашого класу!





Вітаємо наших хлопців






Година спілкування
Що я повинен знати про Булінг









У Конотопі  триває  кулінарний проєкт "Граїмо" від ГО “Культ Фуд” Євгена Клопотенка та дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) 
 
Мета проєкту — в ігровому форматі навчити  підлітків основам здорового харчування .   
 
 
Цього тижня ми стали учасниками. Нам було запропоновано пограти у вісім фанових ігор, які спрямовані на популяризацію здорового харчування. Дізнатися, з яких продуктів та інгредієнтів складаються корисні страви й за яким принципом їх потрібно обирати. А також, опанувати правила формування денного раціону. 


1 Вересня 2023
 Виховна година
















Робота самоврядування класу






Готуємось до КВЕСТу






Наші відмінники!

Виховна година "Останній раз у 7 клас"



















Приколи наостанок....



Як класно, коли ми разом!



Закінчється 7 клас... і хочеться думати, що у нас все попереду. Ну, а ми - підросли! Дивіться...




























 







Вітання дівчат


Наша вчителька 




Виховна година
День Єднання Соборності України - 
єднання сили й духу народу












Виховна година 
Я маю право на....











Виховна година
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ


















Виховна година
День добра та доброти















14 ЖОВТНЯ
ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ



Виховна година "Булінг в учнівському середовищі"















Виховна година по енергозбереженню.










Останній дзвоник. 
Виховна година "Україна понад усе!"
































































Акція "Скажи Дякую батькам за...."









УЧНЯМ ПРО КУЛЬТУРУ ПОВЕДІНКИ

(за матеріалами http://samiylivka-zosh.edu.kh.ua/uchnyam/)

Представлена на розсуд читачів часопису інформація є коротким викладом правил хорошого тону. Ці правила повинна опанувати кожна людина, тому що вміння поводитися в суспільстві не є вродженим, а виховується протягом життя.

Вихована людина повинна володіти:

— культурою мовлення, що припускає не тільки її граматичну і стилістичну правильність, але й відсутність вульгарних слів(не простонародних);умінням чітко і точно викладати свої думки, щоб їх правильно могли зрозуміти оточуючі, говорити без застосування нецензурних виразів і слів-паразитів, які засмічують мову;

— елементарною ввічливістю, що припускає уміння вітатися і прощатися, бажати іншій людині доброго ранку і спокійної ночі, здоров’я і приємного апетиту, дякувати за допомогу чи послугу, говорити «будь ласка», коли просиш про що-небудь, і вміти говорити слова вибачення, якщо неправий чи заподіяв занепокоєння кому-небудь;

— умінням розмовляти і підтримувати бесіду, бути хорошим співрозмовником, а отже, добре знати предмет розмови, тобто розуміти, про що говориш, і викладати власні судження не тільки правильно, а й цікаво, без словоблуддя;

— умінням керувати своїми емоціями. Вихована і культурна людина ніколи не показує свого поганого чи дуже хорошого настрою оточуючим. Гарні манери передбачають, що їх власник ані словом, ані дією, ні поглядом не покаже свого роздратування чи невдоволення, а кращим способом приховати в собі неприємні емоції є доброзичливість, увага, вміння вислухати співрозмовника, допомогти йому в разі потреби. Дуже цінується в етикеті усмішка;

— тактовністю, що, за словами Ремарка, полягає у здатності не помічати помилок інших і не займатися їхнім виправленням. Такт допоможе вийти зі скрутного становища і дозволить справити на оточуючих приємне враження;

— умінням правильно поводитися в громадських місцях, дотримуватися охайного зовнішнього вигляду.

1. ЗНАЙОМСТВО, ВІТАННЯ

Зведення правил, що регламентує знайомство і вітання, є досить великим, але в цілому ці загальноприйняті правила однакові й обов’язкові для всіх. Спілкування починається зі знайомства. А щоб познайомити людей, їх необхідно представити один одному. При цьому необхідно дотримуватися таких правил:

— молодшого за віком представляють старшому;

— особу, яка займає невисоке становище, — більш високопоставленій;

— новоприбулого — тим, що зібралися;

— чоловіка завжди представляють жінці(крім тих випадків, коли чоловік є офіційним главою держави, членом королівської родини або церковним ієрархом);

— неодруженого чоловіка представляють одруженому.

У ділових стосунках вік і стать відіграють меншу роль, головне — яку посаду займають ті, хто знайомиться.

При неофіційному знайомстві говорять: «Сергію, хочу представити тобі мого друга Олега».

Якщо вас кому-небудь представляють, підніміться і намагайтеся дивитися людині в очі. Сидіти в цьому випадку можуть тільки жінки і хворі люди.

Вітаючись зі знайомими на вулиці, необхідно зробити легкий уклін(нахил голови, але не всього торса)і обов’язково вийняти руки з кишені.

Коли люди представлені один одному, вони вважаються знайомими і при наступних зустрічах(залежно, звичайно, від стосунків, які встановилися між ними)вітають один одного. У країнах Європи, звичайно, дотримуються наступних правил вітання: жінку вітає чоловік; старшого за віком — молодший. І, на відміну від Індії, де на знак вітання складають руки разом і притискають їх до грудей, у Європі прийнято рукостискання як символ, зміст якого полягає в тому, що люди, які стискають один одному праві руки, показують: у них немає зброї, їхні наміри чисті.

Для рукостискання першим подає руку той, кому представили нового знайомого: жінка при знайомстві з чоловіком протягає руку першою, начальник — підлеглому, старший за віком — молодшому(це правило поширюється і на давно знайомих людей).

Рукостискання зазвичай супроводжується репліками: «Дуже приємно», «Радий вас бачити»; в англомовних країнах вимовляють: «Як поживаєте?». Жінка може не протягати чоловіку руку, але якщо він зробив це першим, зобов’язана відповісти тим же. Жінка, вітаючись, може не знімати рукавичку. Якщо чоловік вітається з жінкою в рукавичках, свою він може теж не знімати.

Школяр, підходячи до ліфту, обов’язково вітається з людьми, які очікують ліфт. Коли двері ліфта відкрилися, першим до нього заходить чоловік(ліфт — це зона підвищеної технічної небезпеки).А от виходити з ліфта чоловік повинний останнім, пропустивши перед собою дитину або жінку.

Той, хто входить до ліфта, повинний сказати: «Доброго дня», «Доброго ранку», «Доброго вечора». Той, хто ввій­шов до ліфта, повинен, вітаючи присутніх, стати до них обов’язково боком, але ні в якому разі не спиною! Якщо ліфт переповнений, слід стати обличчям до всіх, повертатися спиною непристойно.

Кожне знайомство, кожна зустріч неминуче завершуються прощанням. Якщо ви збираєтеся йти, потрібно дочекатися паузи в розмові і, вставши, сказати співрозмовникам: «До побачення. Сподіваюся, ми ще зустрінемося». Можна і більш лаконічно: «Рад був побачитися з вами». Люб’язні співрозмовники відповідають, що вони також були ради зустрічі.

Залишаючи людей незнайомих, навіть якщо ви були їм представлені, досить просто кивнути, усміхнутися і піти. Не потрібно намагатися, щоб кожний із присутніх помітив, що ви прощаєтеся. А йдучи з багатолюдної вечірки завчасно, ви зобов’язані зробити це непомітно, не привертаючи уваги інших гостей. Попрощайтеся тільки з господарями. Справа в тому, що ваш відхід може підштовхнути й інших гостей піти завчасно.

Категорично забороняється простягати руку через стіл. Це неприпустимо не тільки в робочому кабінеті, не слід робити цього ні в гостях, ні в кафе. Вітатися зі своїми знайомими, друзями, з керівниками чи старшими через стіл неввічливо.

Не можна зарозуміло відповідати на вітання. Неприпустимо стояти боком чи спиною до тих, хто вас вітає, завжди потрібно повернутися обличчям до них і усміхнутися.

Вправа «Абетка гарних слів»

Мета: формування вміння позитивного спілкування.


Знайдіть та  промовте добрі, красиві слова на певну літеру алфавіту.

https://learningapps.org/display?v=pe9371g6j21

Вправа «В гостях у Всезнайки» 

Мета: навчити учасників отримувати потрібну інформацію від ровесників та систематизувати знання, набуті у повсякденному спілкуванні.

Хід вправи

Учасники за бажанням виступають в ролі «Всезнайки», тобто людини, яка може поділитися своїми знаннями та досвідом щодо культури мови (як говорити), культури бесіди (до чого прагнути, чого уникати); культури поведінки (як себе поводити під час спілкування). Учасники задають питання або представляють проблемну ситуацію, яку необхідно вирішити.

Обговорення:

Чи важко вам було відповідати на запитання?

Що нового ви дізналися під час цієї вправи?

Вправа «Подаруй квітку»

Мета: формувати уміння знаходити спільну мову з однолітками, висловлювати прохання.

Хід вправи

Ведучий дає одному учаснику квітку та говорить, що цей учасник може подарувати її тому, хто найкраще його попросить. Зміст прохання має бути щирим, ввічливим, змістовним і обов’язково аргументованим, необхідно вживати слова ввічливості, використовувати міміку, жести, інтонацію.

Обговорення:

Чому ти зробив саме такий вибір?

Як потрібно переконувати, щоб не образити людину?

Вправа «Я хотів би, щоб про мене казали»

Мета: підвищення самооцінки учасників групи, їх налаштування на позитивне сприйняття один одного.

Хід вправи

Кожен по черзі говорить фразу, яка розпочинається зі слів: «Я хотів би, щоб про мене казали ....» (наприклад: що я добрий, ввічливий, вмію дружити і т. д.).











Місячник родинного виховання


Вітання наших матусь з 8 Березня!


Вітання дівчат з 8 Березня

Вітання хлоців  з Днем Захисника





Я - класний керівник!


Година спілкування до Дня Захистника України. Жінки на війні.



Слова вдячності вчителям від 11-А класу


















Немає коментарів:

Дописати коментар